subject
Mathematics, 03.07.2019 19:30 10033636

Blueberries cost $4.00 per pound. for each question, explain or show your reasoning. a. how many pounds of blueberries can you buy for $1.00 b. how many pounds of blueberries can you buy for $13.00

ansver
Answers: 1

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 17:00
Write an algebraic expression for the word expression the quotient of c and 8
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 19:10
What is the quotient? x+5/ 3x²+4x+5 © 3x2 – 11 + x + s 3x – 11 + 60 x + 5 o 3x2 - 11 - 50 x + 5 3x – 11 - - x + 5
Answers: 3
question
Mathematics, 21.06.2019 19:20
Ab and bc form a right angle at point b. if a= (-3,-1) and b= (4,4) what is the equation of bc?
Answers: 1
question
Mathematics, 22.06.2019 00:30
Will mark ! (10 points also! ) if x varies inversely with y and x =6 when y= 10, find y when x=8 a. y=4.8 b. y=7.5 c. y=40/3 d. y=4/15
Answers: 1
You know the right answer?
Blueberries cost $4.00 per pound. for each question, explain or show your reasoning. a. how many pou...
Questions
Questions on the website: 14428401