subject
Mathematics, 21.06.2019 21:00 kitttimothy55

Julie buys 2kg of apples and 7kg of pears ? 12.70. the pears cost ? 1.30 per kilogram what is the price per kilogram of the apples? show your working out

ansver
Answers: 2

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 15:40
Y=2/3x+3 solution to the system of equations
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 16:00
Martin likes to make flower bouquets that have 3 daffodils and 4 tulips per vase. a daffodil has a mass of d grams, a tulip has a mass of t grams, and the vase has a mass of u grams. the expression 5(3d + 4t + v) describes the mass of 5 bouquets. match each amount in the situation with the expression that represents it. situation expression number of bouquets mass of one bouquet mass of the tulips in one bouquet 4t mass of the daffodils in one bouquet 3d + 4t + v
Answers: 2
question
Mathematics, 21.06.2019 18:00
The given dot plot represents the average daily temperatures, in degrees fahrenheit, recorded in a town during the first 15 days of september. if the dot plot is converted to a box plot, the first quartile would be drawn at __ , and the third quartile would be drawn at __ link to graph: .
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 18:30
If, while training for a marathon, you ran 60 miles in 2/3 months, how many miles did you run each month? (assume you ran the same amount each month) write your answer as a whole number, proper fraction, or mixed number in simplest form. you ran __ miles each month.
Answers: 1
You know the right answer?
Julie buys 2kg of apples and 7kg of pears ? 12.70. the pears cost ? 1.30 per kilogram what is the pr...
Questions
question
Mathematics, 13.07.2019 01:00
question
Mathematics, 13.07.2019 01:00
Questions on the website: 11193184