subject
Mathematics, 21.07.2021 08:30 chuky1325

3. You buy butter for $3 a pound. One portion of onion compote requires 2 oz of butter. How much does the butter for one portion cost?

ansver
Answers: 3

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 14:30
Is fgh ~ jkl? if so, identify the similarity postulate or theorem that applies.
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 14:50
What is [tex] {7}^{98 + \sqrt{4} } - 3 \times (64 \div 2 + 4 - 36) \times a = a + 36[/tex]? ​
Answers: 3
question
Mathematics, 21.06.2019 15:10
Which equation represents the partial sum of the geometric series?
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 15:50
Dylan and dusty plan to take weekly surfing lessons together. if the 2-hour lessons are $20 per person and they plan to spend $100 each on new surfboards, what is the maximum number of lessons the two can take if the total amount spent for lessons and surfboards is at most $480?
Answers: 1
You know the right answer?
3. You buy butter for $3 a pound. One portion of onion compote requires 2 oz of butter. How much doe...
Questions
question
English, 04.03.2020 04:25
question
Mathematics, 04.03.2020 04:25
question
Mathematics, 04.03.2020 04:25
question
English, 04.03.2020 04:25
question
Mathematics, 04.03.2020 04:25
question
Mathematics, 04.03.2020 04:25
Questions on the website: 13589751